Mózeskosár Klub, 2024. február 27. 19 óra

A februári klubeseményünkön a Jurányi Ház Született: Wágner Emese című előadását néztük meg. 

Az előadás után Székely Zsuzsanna tanácsadó szakpszichológus, örökbefogadási szakember vezetésével beszélgetünk az előadóval, Szalontay Tündével és a darab rendezőjével, Szenteczki Zitával.

Az előadás megtekintését továbbra is javasoljuk örökbefogadó szülőknek, várakozóknak és szakembereknek.

„Fiatal felnőtt korában megdöbbentő családi titok jut tudomására. Miközben külföldön él, izgalmas, inspiráló művészeti közegben dolgozik huszonévesen, kiderül, hogy az addig sajátjának hitt szülei örökbe fogadták, és hogy élete első hat hónapját egy csecsemőotthonban töltötte. Sokkoló a felismerés, mégis hirtelen minden világossá válik. Megérti, hogy az egész addigi életét végigkísérő megmagyarázhatatlan idegenség érzés, a gyermekkori végtelen magány, a kapcsolódásra való képtelenség, a ki vagyok én? nyomasztó szorongása honnan eredeztethető: ő egy örökbefogadott gyerek. Egy nem igazi, nem akart, egy magára hagyott örök csecsemő. Elindul egy hosszú, fájdalmakkal teli, olykor abszurdba hajló nyomozás a szülőanya s az eredet után, hogy aztán elkezdhessen valóban lélegezni és élni.”